DZIECKO

Poczytaj nam… MAMO

CZYTANIE
Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek niesie tylko same korzyści w rozwoju człowieka. Tak wiec czy można odmówić dziecku czytania, wtedy gdy jego umysł tego najbardziej potrzebuje? Nie!
Jestem za tym by dziecku czytać wszystko i wszędzie. Nawet jeśli ma to być etykieta produktu na zakupach czy program tv, czytać, czytać i raz jeszcze czytać. Jestem naprawdę na pełnych obrotach całymi dniami, czasem nie wiem jak się nazywam (choć żeby nie było nie narzekam) to choćby nie wiem co się działo, gdy moje dziecko prosi bym mu poczytała staram się zawsze to czynić. Dlaczego? Bo widzę,że przynosi to wiele korzyści w jego rozwoju, bo prosi i widzę,że bardzo tego chce i potrzebuje,bo wiem,że czas ucieka nam między palcami.. więc kiedy czytać jak nie właśnie teraz?

CZAS
Kiedy pojawił się na świecie młodszy brat  musiałam jakoś starać się pogodzić czas, wtedy umówiłam się z M, ze podczas każdej porannej drzemki naszej kluseczki będziemy mieć go tylko dla siebie, na czytanie. Naprawdę oczom nie wierzyłam gdy starszak każdego dnia oczekiwał na ten „nasz” moment. Ogromnie się radowałam kiedy wchodziliśmy na łóżko i mogliśmy ten czas spędzić tylko we dwoje, z nosem w książkach. Widziałam jak z zaciekawieniem słuchał tego co chciałam mu przekazać, tak bardzo,że aż nie miałam sumienia przestawać czytać. Mój M zaczął bardzo szybko mówić, dość zrozumiałe komunikować się nie tylko z najbliższą rodziną, ale i z całym otoczeniem. Czy to zasługa czytania? Podobno każde dziecko rozwija się inaczej – będąc mama dwójki potwierdzam to, bo jestem tego świadkiem. Jednak z przekonaniem uważam, że czytanie ma swój ogromny wkład w rozwój dzieci.

POMYSŁ NA PREZENT

Od pierwszych dni życia towarzyszyły nam książki, nie było dnia by u nas nie gościły! Wiadomo,ze na początku pokazywaliśmy dzieciom głównie obrazki, by przejść do krótkich wierszyków (które tak na marginesie M zna do dziś) aż po książki ilustrowane czy takie gdzie tekstu znajduje się znacznie więcej. Jeśli ktoś pytał co kupić, odpowiadałam książkę. To naprawdę najtańsza i najlepsza zabawka w jednym jeśli chodzi o rozwój umysłu dziecka. Nasz M uwielbia książkę za 5zl, tak samo jak i tą za 30zł, choć fakt ma swoich faworytów, którymi dziś chciałabym się z Wami podzielić. Jeśli jakiejś z tych które zaraz Wam pokaże jeszcze nie macie to zachęcam Was ogromnie do ich kupna! To naprawdę hity mola książkowego! Zaczynając od tych najmłodszych.. 


DLA NAJMŁODSZYCH
Książki i karty tzw. kontrasty – to rewelacyjne rozwiązanie dla maluszków,które dopiero poznają świat. Kształty są duże, wyraźne, ale nie chaotyczne dzięki biało-czarnym ilustracjom. Idealny na pierwsza przygodę z książka. Sprawdziły się u nas zarówno przy jednym jak i przy drugimi. Wierszyki są tak napisane, że niemal za każdym razem doprowadzały nasze pociechy do śmiechu. Dosłownie jakby rozumieli co jest tam napisane. Dla nieco większych bobasków świetne są książeczki „obrazki dla maluchów”. Tutaj również znajdziemy duże i ciekawe obrazki. Opisane w jednym zdaniu. Idealne do małej rączki, są również wytrzymałe przy pierwszy ząbkach:) Jako dodatek do nich świetnym rozwiązaniem są książki tej samej serii, z dołączonym do nich panelem, na którym dzieci mogą wciskać poszczególne zwierzątka czy pojazdy i słychać ich odgłosów. Podobnie wykonane są  książeczki z kolekcji „mały chłopiec” choć jest skierowana do płci męskiej to nawet odwiedzające naszego M koleżanki, również wnikliwie je przeglądają. Wybór książki z serii małego chłopca jest ogromny, około 25 różnych pojazdów, każdy o innej historii.

NIECO WIĘKSI

Następnie najbardziej maglowany przez nas zbiór czyli sławna seria „na ulicy czereśniowej”. Jeśli jeszcze nie macie żadnej to zdecydowanie to Wasz must have! Do tych ilustrowanych książek nie trzeba zachęcać! One naprawdę przyciągają nawet rodziców! Są po prostu fenomenalne!

Następnym strzałem w dziesiątkę są historyjki kici koci, które jeśli mam być szczera do dziś nie wiem czym tak przekonują do siebie dzieci. Grunt, że to czynią i w naprawdę dość ciekawy sposób przekazują ważne informacje młodemu człowiekowi, np. jak się zachować na basenie, na placu zabaw czy jak należy sprzątać.Dla nieco większych dzieci książki z ruchomymi elementami! Nic bardziej nie ciekawi mojego M jak to, co znajduje się pod spodem np. maski samochodu. Książki „Mali odkrywcy” bo o nich mowa, również wciągają rodziców, w nich znajdziemy m.in. wiele ciekawostek na temat pojazdów, zwierząt lub ciała.

Ostatnia z tych które są hitem wśród dzieciaczków to zabawy dźwiękonaśladowcze z Puciem czyli „Pucio uczy się mówić” lub ” Pucio mówi pierwsze słowa”. Te dwie propozycje odkryłam dość nie dawno u koleżanki, jednak na pewno dodamy je do naszej kolekcji, dla naszego F będą odpowiednie.  Na deser zostawiłam zagadkę, mianowicie książkę  „naciśnij mnie” – naprawdę inna od reszty, warta choćby jednorazowej uwagi.
Poniżej zostawiam Was z listą książek, pod słowem „tutaj” kryje się witryna, na której możecie daną książkę zakupić. Zdradźcie proszę, jaka książka będzie dziś u Was czytana? Jakich macie swoich ulubieńców?
Zachęcam do czytania dzieciom, choćby kilka minut dziennie, może przed snem.. może więc dziś.. na dobranoc?

KSIĄŻKOWE HITY


1. Kontrasty Disney cena za sztukę ok. 5zł TUTAJ
2. Oczami maluszka karty cena ok. 21zl TUTAJ
3. Obrazki dla maluchów cena za sztukę Ok 7zl TUTAJ
4. Obrazki dla maluchów cena za sztukę Ok 27zl TUTAJ
5. Mały chłopiec cena za sztukę ok. 9zl TUTAJ
6. Na ulicy czeresniowej cena za sztukę ok. 25zl TUTAJ
7. Kici kocia cena za sztukę ok. 5zl TUTAJ
8. Mali odkrywcy cena za sztukę ok. 20zl TUTAJ
9. Pucio cena za sztukę ok 30zł TUTAJ
10.Naciśnij mnie cena ok. 26zł TUTAJ

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Pomysł na prezent Last Minute! - niezwykłamatka
    20 grudnia 2017 at 08:37

    […] DZIECI: Grupa 1-3 lata •Do 50zl ·Ciastolina tutaj ·Układanka kubeczki tutaj ·Książeczka tutaj te które polecam wg. wieku dziecka ·Autko na napęd ·Warzywa […]

  • Leave a Reply